Мільйон Біблій для України: історія Господнього провидіння

«Я — Притулок! І шлях знайти Мене лежить через Моє Слово. Мені потрібно, щоб Мої люди возили Біблії в Україну. Світ надсилає їжу, ліки та одяг, але ніхто не надсилає Біблії».

Тема війни в Україні уже понад пів року не сходить зі шпальт всесвітньо відомих газет, мешканці різних країн обговорюють російську агресію на прямих теле- та радіоефірах, та, навіть більше, на сімейних вечерях чи дружніх посиденьках. Підтримка нашої країни світом – безпрецедентна і в цьому багато християн вбачають Господню допомогу. Тисячі проєктів для допомоги українським військовим, біженцям та їхнім родинам вже реалізовано на різних континентах. Ще тисячі заплановані. Всесвітня Церква адвентистів сьомого дня із перших днів повномасштабного вторгнення не була осторонь, тож  її члени активно волонтерять та допомагають переселенцям, постраждалим і Збройним силам України.

Тож про ще один проєкт допомоги українцям, які постраждали через війну, та Боже втручання у нього розповість наступна історія.

Незвичайний сон

Одного дня, в американському штаті Індіана, християнське подружжя збиралось відвідати конференцію, де мала виступати Ліз Поланко – відома адвентистська ораторка із Пуерто-Ріко. І ось напередодні заходу плани у пари змінюються, через що чоловік не може відвідати конференцію. Вночі йому сниться незвичайний сон.

У його сні, наприкінці запланованої конференції, Ліз Поланко сіла до російської автівки 1950-х років, на якій її підібрала і відвезла до українського кордону кубинська жінка. Ліз була вдягнена у спортивний одяг і кросівки. Перетнувши кордон, вона підійшла до якогось житлового будинку. Піднімаючись сходами, вона зустріла двох солдатів: одного африканця, іншого — українця. У кожній руці вона тримала згорнуте повідомлення.

Український солдат запитав, чому Ліз там знаходиться, адже це наражає її на небезпеку. Вона передала одне зі згорнутих повідомлень військовому з Африки. Відкривши згорток, він побачив мапу, на якій було вказано шлях розвʼязання конфлікту. Уві сні Ліз Поланко помолилась із ними, розвернулася і побігла назад до кордону, де її чекала подруга з Куби.

Уві сні чоловік помітив, що сталося щось дивне, коли Ліз бігла. Її кросівки перетворилися на високі підбори. «Чому вона бігає на підборах? Ще й з такою швидкістю! Як вона може це робити?», – дивувався він. Ліз підійшла до машини, і вони з водієм поїхали. На цьому сон завершився.

Хто ж така Ліз Поланко

Ліз Поланко – проповідниця з ораторським талантом, є адвентисткою у третьому поколінні. Жінка створила сім’ю із чоловіком, який обрав для себе такий же шлях служіння Богу, як і вона. Із сім’єю вона проживає у Пуерто-Ріко. Навчалася Ліз в Антильському адвентистському університеті, який закінчила у 1986 році зі ступенем бакалавра теології та двома другорядними спеціальностями: пасторське богослов’я та середня освіта.

Впродовж останніх 35 років Ліз Поланко служила в Церкві адвентистів сьомого дня на різних посадах, включаючи біблійного працівника, вихователя та лідера жіночого служіння. У 2000 році вона почала виступати на зустрічах для жінок, сімейних семінарах і молодіжних заходах у себе на батьківщині, що згодом призвело до міжнародних виступів у США, Канаді та за їх межами.

Відчуваючи потребу в духовному підбадьоренні вірян під час пандемії коронавірусу, Ліз Поланко розпочала служіння «Церква без кордонів» за допомогою Facebook Live. На її сторінку у Facebook «Служіння Ліз Енід Поланко» зараз підписані понад 18 000 осіб. У розпал пандемії до 500 людей, як адвентистів, так і тих, хто не є членом церкви, щоранку приєднувалися до неї для молитви та вивчення Біблії. Результатом цих зусиль стали хрещення, оскільки Ліз направила людей до церковних громад у їхній місцевості.

Новий виклик у служінні для Ліз Поланко

Готуючись до конференції, Ліз отримала дивне повідомлення у WhatsApp від невідомого чоловіка.

«Доброго дня, шановна Ліз! Я дуже вагався, чи писати вам це повідомлення, проте вирішив, що це важливо і я маю цим поділитись. Я не до кінця вірив, що сни справді мають важливе значення, але те, що мені наснилось, справило на мене сильне враження і я вирішив розповісти вам про нього…

…Можливо, це означає, що Бог хоче, щоб ви зробили щось для допомоги Україні. Я прошу вас помолитися про це, адже ви постанете перед труднощами (про що свідчить біг на високих підборах). Та я переконаний: Бог дасть вам силу та швидкість, необхідні для виконання Його волі».

План набуває форми

Повернувшись додому в Пуерто-Ріко після конференції, приголомшена Ліз Поланко не мала спокою. Вона попросила свою групу у Facebook приєднатися до неї в молитві, аби Бог послав їй мудрості та допоміг зрозуміти, що саме вона повинна зробити.

«Але кожного разу, коли я стукала у двері, — розповідала Ліз, — двері не відчинялися».

Вона була в розпачі. Повідомлення, яке вона отримала, здавалося таким важливим та терміновим. Якби ж вона знала, що воно означає! Як цариця Естер у давнину, Ліз виділила три дні для посту та молитви, просячи у Бога показати їй, що вона має зробити.

«Нехай Мої люди возять Біблії в Україну»

Одного дня Святий Дух розбудив її о 4 годині ранку.

«Ліз, — сказав Він, — зосередься на сні. Що ти тримала в руках? Це була їжа, вода, одяг чи ліки? Ти мала карту. Карту місця, куди можна втекти, щоб знайти безпечний притулок. Я — Притулок! І шлях знайти Мене лежить через Моє Слово. Мені потрібно, щоб Мої люди возили Біблії в Україну. Світ надсилає їжу, ліки та одяг, але ніхто не надсилає Біблії».

Ліз отримала свою відповідь. Вона зосередилась на зборі коштів для придбання Біблій, призначених спеціально для українських дітей та дорослих. Вона не знала, з чого почати, тому подзвонила подрузі в Канаду та розповіла їй про свої враження. Її подруга порадила зателефонувати українському другу, який проживає в Каліфорнії. За Божим планом, виявилось, що брат друга є пастором в Україні.

Через відеодзвінок Ліз познайомилась з пастором. Вона розповіла йому про сон. Коли він слухав цю історію, по його обличчю текли сльози.

Того дня він молився, щоб Бог забезпечив їх Бібліями. Його церква, як і багато інших у регіоні, стала прихистком для внутрішньо переміщених українців, і щодня переселенці просять Біблію чи духовну літературу. Вони покинули все, намагаючись втекти від російських військ, і особливо сумують за своїм Святим Письмом. Бог вибрав спосіб відповісти на його молитву через сон, який подарував чужому чоловіку в Америці.

Подолання перешкод

Після цієї першої розмови Ліз Поланко підтримувала контакти з іншими пасторами та лідерами церков з України, з телеканалом «Надія», та Всесвітнім адвентистським радіо. Її мета — придбати 40 000 Біблій для українців, які були змушені покинути свої домівки, і, зокрема, для військових ЗСУ.

Однією з перших перешкод на шляху Ліз став пошук видавництва, здатного випускати Біблії. Коли вона зв’язалася з Біблійним товариством України, то дізналася, що вони можуть продати близько 15 000 томів. Видавництво в Польщі погодилося надрукувати решту 25 000 Біблій.

Другим завданням було зібрати достатньо грошей, щоб купити 40 000 Біблій. Ліз вдалось це зробити для першої партії із 5000 Біблій від українського видавництва. Почувши дивовижну історію зародження проєкту, видавці пожертвували частину Біблій. Наступну партію в 10 000 було закуплено вже на початку травня.

Потрібно зібрати мільйон

Для реалізації цього проєкту до кінця, зусиль однієї лише Ліз Поланко занадто мало. Тому вона звернулась до всесвітньої спільноти адвентистів за допомогою. Її група у Facebook активно просуває ініціативу придбання Біблій для українських біженців, а також долучає адвентистських капеланів, які надають духовну підтримку солдатам на війні. Церква в Україні активно долучилася до збору коштів і навіть розширила мету – зібрати 5 млн доларів, щоб придбати 1 млн Біблій для 1 млн українців.

Кожен з нас може долучитись до цього проєкту і здійснити Господню волю – подарувати Його живе слово родинам, які цього потребують, та військовим, які захищають наші життя.

Сторінка Ліз Поланко у фейсбуку:  https://www.facebook.com/LEPMinistries.

За матеріалами ANN

Поділитися

Останні новини